Mezoterapia na przebarwienia skóry

O zbawiennym dla skóry działaniu mezoterapii nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Jest ona wciąż jednym z najchętniej wybieranych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Warto wspomóc się nią również w leczeniu przebarwień. Mezoterapia na przebarwienia skóry nie zastąpi wprawdzie takich zabiegów jak peelingi chemiczne czy laseroterapia, ale stanowi ich doskonałe uzupełnienie. Jest bowiem bardzo skuteczna w zapobieganiu nawrotom plam barwnikowych. Warto zastosować ją prewencyjnie na przykład przed urlopem. W połączeniu z filtrem SPF stanowi doskonałą ochronę przed słońcem.

Rozróżniamy dwa rodzaje mezoterapii: igłową i bezigłową. W leczeniu przebarwień używa się mezoterapii igłowej. Zabieg polega na ostrzykiwaniu cieniutką igłą konkretnych partii skóry, np twarzy pokrytej przebarwieniami. Za pomocą cieniutkiej igły wprowadza się do skóry właściwej lub tkanki podskórnej odpowiednio dobrane preparaty, które w zależności od potrzeb mają odpowiednie działanie lecznicze. Są to czyste i wysoko skoncentrowane substancje, mające działanie odmładzające, nawilżające i odżywcze. Szersze informacje na ten temat w artykule „Mezoterapia igłowa – zbawienne koktajle dla Twojej skóry”.

mezoterapia na przebarwienia
mezoterapia na przebarwienia skóry

Działanie mezoterapii igłowej jest dwojakie. Z jednej strony mikro urazy skóry mobilizują organizm do szybkiego uruchomienia samoistnych procesów naprawczych. Z drugiej działają zaaplikowane skórze preparaty. Najczęściej ich składnikami są: kwas hialuronowy, utrzymujący elastyczność i odpowiednie napięcie skóry, wspomagająca spalanie tłuszczu kofeina, działający antycellulitowo wyciąg z karczocha oraz biotyna, mająca właściwości przeciwtrądzikowe i przeciwłojotokowe. Do wspomagania leczenia przebarwień można stosować także koktajle z peptydami czy arbutyną.

W leczeniu depigmentacyjnym twarzy, szyi i dekoltu doskonale sprawdza się preparat RRS Whitening. Najczęściej stosuje się go w leczeniu:

  • skóry uszkodzonej słońcem
  • Melasmie i Chloasmie
  • do osiągnięcia efektu wybielania skóry
  • w regulowaniu koloru skóry

Mezoterapię tym preparatem możesz wykonywać cały rok, niezależnie od pogody.