Usuwanie przebarwień laserem Harmony XL Pro

Jedną z najnowocześniejszych technik laseroterapii jest usuwanie przebarwień laserem Harmony XL Pro 3. Najnowsze urządzenie renomowanej marki Alma Lasers to wielofunkcyjna laserowa platforma, którą można rozbudowywać w zależności od potrzeb pacjentów. Dostępne są różne głowice, które stosuje się do specjalistycznej terapii określonych problemów skóry.

Usuwanie przebarwień laserem Harmony XL Pro – głęboka przebudowa skóry z przebarwieniami za pomocą głowicy Clear Lift

Usuwanie przebarwień laserem Harmony XL PRO warto rozpocząć od zabiegu głowicą Clear Lift. Aktywuje ona naturalne procesy naprawcze w głębszych warstwach skóry, doskonale przygotowując ją na bardziej inwazyjne zabiegi.

Jest to głowica działająca w sposób frakcyjny. Wiązka lasera emitowana jest tu w nanosekundzie i działa fotomechanicznie. Nie uszkadza przy tym wierzchnich warstw skóry, ale dociera w głąb, nawet do warstwy siateczkowej skóry właściwej. Nie doprowadza do destrukcji termicznej skóry, ale w sposób mechaniczny rozbija cząstki barwnika, które następnie organizm samoczynnie wydala. Urządzenie stymuluje również produkcję kolagenu, dzięki któremu odbudowują się uszkodzone partie skóry, na przykład blizny.

Usuwanie przebarwień laserem Harmony

Głowicę Clear Lift stosuje się w kosmetologii między innymi do kompleksowego odmładzania skóry. Doskonale sprawdza się nie tylko w rozjaśnianiu przebarwień, ale również w zwężaniu porów, spłycaniu blizn, ogólnej poprawie napięcia i kolorytu skóry. Technologia ta jest ponadto wykorzystywana do redukcji niechcianych tatuaży, w tym makijaży permanentnych brwi. Jest też pomocna w walce z trudnymi przebarwieniami skóry, na przykład głębszą formą melasmy.

W odróżnieniu od innych laserów, zabieg głowicą Clear Lift jest zupełnie bezbolesny, a nawet uważany przez pacjentki za przyjemny. Ma jeszcze jedną wyróżniającą go na tle laserów zaletę. Nie uszkadza wierzchnich warstw skóry, dzięki czemu nie powoduje jej uwrażliwienia na promieniowanie UV. Dlatego może być wykonywany przez cały rok.

Usuwanie przebarwień laserem Harmony XL Pro – technologia Dye VL na przebarwienia hormonalne i starcze

Usuwanie przebarwień laserem Harmony XL PRO daje szerokie możliwości doboru technologii do konkretnych problemów i kondycji skóry. Na przebarwienia hormonalne i starcze najczęściej stosuje się innowacyjną technologię światła wąskopasmowego Dye VL. Głowica ta wyposażona jest w system intensywnego chłodzenia, gwarantujący pacjentom komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Zastosowano w niej również nowoczesny mechanizm „in-motion”, pozwalający na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu nawet na silnie unaczynionej, wrażliwej skórze.

Usuwanie przebarwień laserem Harmony

Technologię Dye VL stosuje się do leczenia różnego typu przebarwień: piegów, plam starczych, przebarwień hormonalnych, w tym melasmy, a także tych powstałych w wyniku nadmiernego opalania. Doskonale sprawdza się także w zamykaniu naczynek oraz leczeniu rumienia, trądziku różowatego czy naczyniaków. Można ją również stosować do ogólnego fotoodmładzania skóry. Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa.

Usuwanie przebarwień laserem Harmony XL Pro – intensywna redukcja blizn i przebarwień głowicą iPixel

Do intensywnej redukcji blizn i przebarwień laserem Harmony służy głowica iPixel z końcówką ablacyjną. Można dzięki niej całkowicie zlikwidować płytsze przebarwienia oraz blizny, a także wyraźnie spłycić te głębokie. Skoncentrowana wiązka lasera pod wpływem wysokiej temperatury uszkadza punktowo naskórek, powodując odparowanie z niego wody. Pozbawiony wody naskórek błyskawicznie rogowacieje i wyłuszcza się całkowicie w ciągu kilku kolejnych dni. Skóra natomiast uruchamia naturalne procesy naprawcze, intensywnie produkując nowe komórki naskórka. Dzięki temu powierzchniowe przebarwienia i nierówności zostają wyrównane, a blizny spłycone. Regeneruje się także kolagen w wierzchnich warstwach skóry, co z kolei poprawia jej napięcie i elastyczność.

usuwanie przebarwień laserem Harmony

Zabieg jest dość inwazyjny, dlatego wykonują go wyłącznie lekarze medycyny estetycznej. Wymaga kilkudniowej rekonwalescencji, podczas której pozbawioną naskórka skórę należy szczególnie chronić przed zanieczyszczeniami oraz promieniowaniem UV.

Usuwanie przebarwień laserem Harmony XL Pro daje ponadto możliwość łączenia w ramach jednego zabiegu kilku różnych technologii. Pozwala to na jednoczesne z redukcją przebarwień kompleksowe odmłodzenie skóry: jej głęboki lifting i przebudowę tekstury, redukcję popękanych naczyń oraz wygładzenie drobnych zmarszczek. Efekt tego kompleksowego programu potęguje się stopniowo jeszcze przez wiele dni po jego wykonaniu. Jest w pełni widoczny po około 2 miesiącach w postaci całkowitego odmłodzenia skóry na każdym poziomie.