leczenie przebarwień skóry

Leczenie przebarwień skóry

Leczenie przebarwień skóry należy dziś do najczęstszych terapii kosmetycznych i dermatologicznych. Jednak w zależności od ich rodzaju, głębokości i zakresu leczenie przebarwienia może być procesem długim i uciążliwym. Dlatego, jak w każdej dziedzinie medycyny, także w medycynie estetycznej szczególnie ważna jest profilaktyka. W tym przypadku sprowadza się ona przede wszystkim do ochrony skóry przed słońcem.

leczenie przebarwień skóry

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/dt-the7/inc/extensions/stylesheet-functions.php on line 63

Używanie filtrów SPF (Sun Protective Factor) powinno być twoim codziennym standardem. Im ostrzejsze słońce, tym wyższy faktor stosuj.

Pamiętaj, że niezależnie od jego wysokości, każdy filtr przeciwsłoneczny działa tylko przez 2 godziny. Po tym czasie należy powtórzyć aplikację, podobnie po każdym kontakcie skóry z wodą. Oczywiście trudno na co dzień trzymać się tej zasady.

Nie ma zresztą takiej potrzeby, kiedy praktycznie cały dzień spędzasz w biurze. Jednak podczas wakacji, przebywając dużo na słońcu, powinnaś filtr SPF mieć zawsze przy sobie. Pamiętaj, że kontakt z promieniowaniem UV twoja skóra ma nie tylko na słońcu, ale również w solarium. Nie przesadzaj więc z opalaniem, czy to na plaży czy pod lampą. Opalanie to nie jedyny czynnik ryzyka, na jaki powinnaś uważać. Tu dowiesz się więcej o zapobieganiu przebarwieniom.

Leczenie przebarwień skóry – gdy zawodzi profilaktyka

Zawsze warto stosować profilaktykę. Ale co zrobić, żeby pozbyć się tych plam, które już masz? Usuwanie przebarwień może mieć różne formy. Jeżeli są one płytkie, naskórkowe, możesz spróbować sama się ich pozbyć. W drogeriach dostępne są kosmetyki zawierające substancje rozjaśniające skórę oraz przyspieszające złuszczanie naskórka. Do najczęściej stosowanych należą witamina C, retinol, kwasy owocowe. Pamiętaj jednak, że takie kosmetyki możesz stosować wyłącznie w sezonie jesienno-zimowym, gdyż niektóre z nich wchodzą w reakcję z promieniami UV. Inne z kolei mocno osłabiają naskórek, pozbawiając skórę twarzy jej naturalnej ochrony. Staje się ona wtedy podatna na wszelkie uszkodzenia.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/dt-the7/inc/extensions/stylesheet-functions.php on line 63

Jeżeli ciemne plamy na skórze są twoim problemem, warto rozważyć profesjonalne leczenie przebarwień skóry w gabinecie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej. Pod fachowym okiem ekspertów będziesz mieć pewność, że cały proces przebiega bezpiecznie i we właściwym czasie.

Tu też zabiegi wykonuje się tylko w sezonie jesienno-zimowym. W zależności od zakresu i głębokości przebarwień, w ich terapii stosuje się różne metody: peelingi medyczne, zabiegi specjalnymi preparatami jak Cosmelan czy Dermamelan, a także coraz popularniejszą ostatnio laseroterapię.

Aby jednak terapia zadziałała szybko i skutecznie, musisz najpierw uzyskać właściwą diagnozę. W Klinice Sharley na początek zapraszamy na bezpłatną konsultację u lekarza medycyny estetycznej. Po obejrzeniu przebarwień oraz przeprowadzeniu wywiadu na temat możliwych przyczyn ich powstania, pokieruje on dalszą diagnozą i leczeniem. Ustawi zabiegi lub skieruje do dermatologa, jeśli będzie taka potrzeba.