Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/dt-the7/inc/extensions/stylesheet-functions.php on line 63

Leczenie przebarwień laserem IPL

Leczenie przebarwień laserem IPL to kolejna skuteczna metoda na pozbycie się niechcianych plam na skórze. Dzięki niemu Twoja skóra zmieni się w szybkim czasie na lepsze.

IPL (Intense Pulse Light) to urządzenie zaliczane do rodziny laserów, choć różni się od nich charakterem emitowanego światła. Wprawdzie tak jak laser emituje wiązkę promieni świetlnych. Jednak promienie te nie są spójne i jednolite, ale rozproszone i o różnej długości. Dzięki temu wiązka IPL dociera na różne głębokości skóry i działa bardzo kompleksowo. Z jednej strony stymuluje produkcję kolagenu, z drugiej usuwa plamy, włoski, zmarszczki czy zaczerwienienia. Dlatego lasera IPL można używać do usuwania praktycznie wszystkich mankamentów skóry: leczenia przebarwień, rumienia czy trądziku, zamykania naczynek, spłycania blizn i rozstępów, a także do depilacji i fotoodmładzania.

Leczenie przebarwień laserem IPL - kiedy jest skuteczne?

O skuteczności zabiegu decydują poprawnie dobrane długości fal oraz czasy naświetlań. Dlatego decydując się na zabieg warto powierzyć swoją skórę ekspertom. Należą do nich wykwalifikowani kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej. Lepiej nie ryzykować terapii w nowo powstałym gabinecie, gdzie laser obsługuje kosmetyczka. Laseroterapia niesie bowiem spore ryzyko powikłań, jeśli zostanie błędnie poprowadzona. Dlatego leczenie przebarwień laserem IPL powinno być prowadzona pod nadzorem lekarza z doświadczeniem.

Podczas jednego zabiegu laserem IPL możesz pozbyć się jednocześnie kilku problemów skóry osiągając znaczą poprawę jej ogólnego wyglądu. Będzie gładsza, młodsza i jaśniejsza, pozbawiona widocznych przebarwień. Leczenie przebarwień laserem IPL najlepiej sprawdza się u osób o jasnej karnacji i skórze bez nadmiernego łojotoku. Dla uzyskania pełnego efektu zabiegi należy powtórzyć 2-5 razy w odstępach 3-4 tygodniowych.

Leczenie przebarwień laserem IPL – usuwanie plam na twarzy

Leczenie przebarwień laserem IPL – efekty przed i po zabiegu

leczenie przebarwień laserem IPL