Peelingi na przebarwienia skóry

Peelingi na przebarwienia skóry i ich regularne stosowanie to niezbędny element domowej pielęgnacji skóry. Peelingi pomagają zachować piękną cerę w każdym wieku. Oczyszczają pory, odświeżają i wygładzają skórę oraz przyczyniają się do utrzymania jej jednolitego kolorytu. W szczególnych przypadkach, jak trądzik, blizny czy przebarwienia, potrzebujesz złuszczania w mocniejszym wydaniu, a takie zapewnią Ci peelingi medyczne.

Im głębszy peeling, a do takich należą peelingi na przebarwienia skóry, tym większych środków ostrożności wymaga. Dlatego intensywne, głębokie złuszczanie należy bezwzględnie przeprowadzać pod kontrolą lekarza. Dokona on analizy Twojej skóry, określi podłoże i rodzaj przebarwień, wypyta o styl życia, przyjmowane leki, przebyte choroby. To wszystko ma ogromne znaczenie w leczeniu przebarwień skóry. Eksfoliacja to dobry sposób nie tylko na przebarwienia skóry, ale także na rozszerzone pory, zanieczyszczenia skóry oraz blizny potrądzikowe. Aby uzyskać zadowalające i trwałe efekty, należy wykonać serię od 4 do 10 zabiegów z częstotliwością co 7-14 dni (w zależności od rodzaju skóry i problemu).

Peelingi na przebarwienia skóry - kiedy stosować?

peelingi na przebarwienia skóry

Profesjonalne peelingi w salonach urody warto stosować nie tylko wtedy, gdy masz problemy ze skórą, ale również profilaktycznie, aby opóźnić procesy starzenia i zapobiec przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek. Do zabiegów profilaktycznych, odświeżających cerę polecamy zwykle peelingi powierzchniowe i średnio głębokie. Mają szerokie spektrum zastosowania i dają piękne efekty odmłodzenia skóry.

Poznaj inne rodzaje profesjonalnych peelingów i ich zastosowanie >>

Peelingi na przebarwienia skóry to z kolei intensywne, głębokie złuszczanie. Są one skuteczną metodą leczenia przebarwień różnego typu: potrądzikowych, posłonecznych, hormonalnych czy pozapalnych. Wykonywane w salonie kosmetycznym przez doświadczonego fachowca są bezpieczne i dają bardzo dobre efekty. Trzeba jednak pamiętać, że


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/dt-the7/inc/extensions/stylesheet-functions.php on line 63

peelingi na przebarwienia skóry, podobnie jak każde inne leczenie przebarwień, należy przeprowadzać w okresie małego nasłonecznienia, czyli od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Przez miesiąc od ostatniego zabiegu niewskazane jest również korzystanie z solarium.

Rodzaj, liczbę i częstotliwość peelingów dobierze pod Twoje indywidualne potrzeby lekarz medycyny estetycznej.